Lokalizacja

DOBRA LOKALIZACJA I ŚWIETNA INFRASTRUKTURA TRANSPORTOWA

Lokalizacja to bez wątpienia jedna z najważniejszych cech, jakie należy brać pod uwagę przy zakupie nieruchomości. O ile wystrój czy rozkład mieszkania można w miarę dowolnie zmieniać (ograniczeniem jest co najwyżej budżet i warunki techniczne), o tyle lokalizacja pozostaje niezmienna. Warto więc mieć na względzie jaka infrastruktura znajduje się w najbliższej okolicy i jakie plany względem danego osiedla czy dzielnicy mają władze lokalne, zwłaszcza w kontekście transportu miejskiego.

SZYBKI TRANSPORT MIEJSKI TO PRZYSZŁOŚĆ DUŻYCH POLSKICH MIAST

Łódź – tak jak większość dużych polskich miast – ma problemy z coraz bardziej zakorkowanym centrum. W godzinach szczytu jazda samochodem przez śródmieście jest doświadczeniem frustrującym i testującym wytrzymałość nawet najbardziej cierpliwego kierowcy. Przykład dużych europejskich aglomeracji takich jak Londyn czy Berlin pokazuje, że rozwiązaniem jest szybki szynowy transport miejski.

KOLEJ ŚREDNICOWA W ŁODZI

Tak jak w wielu polskich miastach podobnej wielkości, łódzki transport miejski to przede wszystkim autobusy i tramwaje. Jednak dzięki budowanemu obecnie tunelowi średnicowemu Łódź zyska „małe metro”.

Tunel średnicowy połączy ze sobą dwa dworce dalekobieżne: Łódź Fabryczną i Łódź Kaliską. Oprócz 16 km torów położonych nawet 30 m pod ziemią, powstają też odgałęzienia i dwa przystanki, które znacząco polepszą komunikację zbiorczą w Łodzi: Manufaktura w okolicy skrzyżowania Ogrodowej i Karskiego i Centrum u zbiegu ulic Zachodniej, Zielonej i Kościuszki. Ten drugi znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie kamienicy Dawida Szmulewicza przy Piotrkowskiej 37.

SPACEREM DO ŁÓDZKIEGO "MAŁEGO METRA"

Bliskość przystanku Centrum na trasie tunelu średnicowego to ogromna zaleta inwestycji przy Piotrkowskiej 37. Wkrótce nowi mieszkańcy będą mogli szybko i wygodnie przemieścić się z samego centrum miasta w inne jego części. Zgodnie z zapowiedziami łódzkich władz przystanek położony będzie przy Zielonej, a zatem jedynie kilka minut spacerem z kamienicy Dawida Szmulewicza. Pociągi wahadłowe W1 i W2 mają kursować często bo nawet co 8 minut. 

Kontakt

Zadzwoń: +48 796 800 178 | Napisz: piotrkowska37@odnova.pl