Rewitalizacja

Podwórko jak z bajki

Kamienica przy ulicy Piotrkowskiej 37 po zakończeniu spektakularnej rewitalizacji stała się jednym z symboli pozytywnych zmian zachodzących w Łodzi. Wyróżniające się zagospodarowanie podwórka przyciąga tłumy mieszkańców i turystów, a zdjęcia podświetlonych basenów wypełnionych wodą z pływającymi na niej żywymi roślinami oraz rzeźbą ze starych żelaznych kół zębatych bardzo często pojawiają się na forach internetowych związanych z Łodzią, otrzymując mnóstwo pozytywnych reakcji. Warto podkreślić, że zarówno wygląd basenów jak i instalacja to autorskie pomysły naszej firmy – rzeźba została wręcz własnoręcznie wykonana przez wspólników.

Cieszy nas, że udało nam się stworzyć miejsce, które stało się jedną z atrakcji miasta i jest licznie odwiedzane przez mieszkańców i turystów, a nawet przez pary, które wykonują na podwórku swoje sesje ślubne. Samo podwórko jest jednak zaledwie wisienką na torcie kompleksowego remontu, jaki przeprowadzaliśmy na całym terenie nieruchomości. Obecnie jest to jedna z najładniejszych łódzkich kamienic, a za odnowienie elewacji frontowej zostaliśmy wyróżnienie nagrodą Perła Łodzi 2017 w kategorii Perła Prywatna.

 

Przywracamy blask Łódzkiej secesji

Uwagę odwiedzających w pierwszej kolejności przyciąga piękna elewacja frontowa z licznymi secesyjnymi motywami, które dokładnie opisaliśmy w zakładce „Kamienica”.

Elewacje wewnątrz podwórka także zostały wyremontowane. Zyskały przy tym nowy wygląd dzięki dodaniu ozdobnych opasek i koron wokół okien i drzwi klatek schodowych. Dzięki starannym wykończeniem i dodaniu detali wokół drzwi i okien klatek schodowych wszystkie elewacje wyglądają teraz lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Ściany zostały pomalowane na kolor identyczny jak budynek frontowy, co pozwoliło na uzyskanie spójnego wyglądu całego kompleksu. Dzięki podświetleniu elewacji, podobnie jak basenów z wodą, podwórko po zmroku zyskuje elegancką i wielkomiejską atmosferę.

Równie dużo uwagi poświęciliśmy odtworzeniu balustrad balkonów wewnątrz podwórka. Na wzór zachowanych oryginalnych, dorobione zostały nowe, które doskonale nawiązują do secesyjnego charakteru budynku frontowego. Wychodzące na podwórko balkony są ładnie zagospodarowane, co sprawia, że mieszkańcy mogą sobie pozwolić na relaks w wolnych chwilach, bez opuszczania budynku.

 

Klatki schodowe

Innym ciekawym elementem, który został odtworzony podczas rewitalizacji, są klatki schodowe. Ich wygląd różni się w zależności od umiejscowienia. W budynku frontowym zachowała się zachwycająca secesyjna klatka schodowa, duże okna i kunsztownie zdobione balustrady. Starannie dobrane przez nas kafle podłogowe na korytarzach idealnie pasują do wystroju, wiele osób sądzi, że są to oryginalnie zachowane detale. W oficynach, które służyły jako budynki czynszowe, a nawet fabryki, postanowiliśmy uwypuklić przemysłowy charakter miasta. W wielu miejscach odkryliśmy oryginalne cegły, co bardzo spodobało się naszym klientom. W budynku zamykającym podwórko udało się zamontować nowoczesną windę, co znacząco podniosło komfort mieszkańców tej klatki.

 

Pozostałe prace

Poza wcześniej wymienionymi pracami, w całej nieruchomości dokonaliśmy dodatkowo wielu innych działań: wymieniliśmy wszystkie drzwi i okna, rozprowadziliśmy nowe instalacje (wodno-kanalizacyjne, elektryczne, wentylacyjne, grzewcze), położyliśmy nowe pokrycie dachu przy jednoczesnym wykonaniu nowej izolacji termicznej, podłączyliśmy budynek do miejskiej sieci centralnego ogrzewania. Wykonanie tak licznych prac zajęło nam ponad 3 lata, ale efekty są spektakularne a budynek stał się wizytówką naszej firmy.

 

Dzisiaj

Obecnie wszystkie mieszkania zostały już sprzedane, większość jest wynajmowana w ramach najmu długo i krótkoterminowego. Dzięki przedsiębiorczości nowych właścicieli, zarówno w budynku frontowym jak i na terenie podwórka, funkcjonują restauracje i bary, które szybko zyskały sporą popularność. Ostatecznie udało się więc przywrócić życie w opustoszałym budynku, który jeszcze nie tak dawno był bliski popadnięcia w całkowitą ruinę.

 

 

 

Piotrkowska 37 była inwestycją unikatową na łódzkim rynku nieruchomości. Oferta mieszkań na sprzedaż łączyła w sobie wszystkie zalety których poszukują inwestorzy:

  • Szeroki wybór małych mieszkań, które mogą stanowić bardzo dobrą inwestycję przynoszącą satysfakcjonujący i pewny dochód. Dzięki niewielkim metrażom mieszkań, prognozowana rentowność przekracza standardowy zysk z najmu;
  • Doskonałą lokalizację - przy ul.Piotrkowskiej, będącej salonem i wizytówką Łodzi;
  • Jednoczesną rewaloryzację całego kompleksu budynków w których nie ma obecnie żadnych lokatorów;
  • Wyjątkowy projekt zagospodarowania podwórka oraz zwracający uwagę, pięknie odnowiony front secesyjnego budynku;
  • Zakup mieszkania z własną księgą wieczystą i udziałem w gruncie;
  • Korzystne skomunikowanie z każdą częścią miasta, m.in. poprzez położenie tuż obok planowanej stacji kolei średnicowej, przy licznych przystankach komunikacji miejskiej i kilkaset metrów od Dworca Łódź Fabryczna.
Kontakt

Zadzwoń: +48 796 800 178 | Napisz: piotrkowska37@odnova.pl